01

Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1.12.2019r.

 

 • Dzisiaj obchodzimy I Niedzielę Adwentu i rozpoczynamy radosny okres pobożnego oczekiwana na przyjście Pana. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Niedziela Trzeźwości – przy chrzcielnicy jest wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości, w której możemy zadeklarować stała albo czasową abstynencję od napojów alkoholowych. Wpisujemy tylko imię i nazwisko i czas abstynencji.
 • Kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii.
 • Zapraszamy dzisiaj na nieszpory niedzielne o godzinie 15.30.
 • Ponieważ rozpoczęliśmy Adwent zapraszamy serdecznie do udziału w Mszach Roratnich – będą odprawiane od poniedziałku do czwartku o godzinie 18.30, natomiast w piątki o godzinie 16.30. Zachęcamy dorosłych – którzy pamiętają swój udział w roratach, by przyprowadzali na te Msze od najmłodszych lat dzieci z lampionami. Po każdej Mszy będziemy losować nazwisko dziecka, które zabierze do domu figurkę Dzieciątka Jezus i jak zawsze będą losowane nagrody za odpowiedzi na pytania stawiane w czasie roratnich kazań.
 • Pojawiło się też przy obrazie Miłosierdzia Bożego drzewko szczęścia – możemy wziąć z niego kopertę z danymi biedniejszego dziecka, które pragniemy obdarować z okazji Świąt Bożego Narodzenia (prezent o wartości maksymalnie do 100zł).
 • We wtorek od godziny 17.00 adorujemy Najświętszy Sakrament, natomiast o godzinie 18.00 odprawiamy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W środę zapraszamy górników i czynnych i emerytowanych oraz wszystkich związanych z branżą górniczą na Mszę Świętą o godzinie 10.00. Będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Barbary o potrzebne błogosławieństwo Boże i zdrowie, a także za zmarłych górników.
 • W środę o godzinie 18.00 odprawiamy nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W I czwartek miesiąca po porannej Mszy odprawimy nabożeństwo o powołania, natomiast o godzinie 17.45 odmawiamy różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania.
 • W I piątek miesiąca po porannej Mszy oraz o godzinie 18.00 odprawimy nabożeństwo do NSPJ. W tym dniu zapraszamy dzieci na Mszę szkolną o godzinie 16.30.
 • W I piątek zapraszamy młodzież naszej parafii - szczególnie przygotowującą się do bierzmowania (czyli klasy VI, VII i VIII) najpierw na Mszę o godzinie 18.30, a później na spotkanie formacyjne..
 • W I sobotę miesiąca o godzinie 6.15 odmawiamy różaniec wynagradzający, natomiast po porannej Mszy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 • W I sobotę odwiedzamy z posługą sakramentalną chorych i starszych parafian – prosimy ich zgłaszać w kancelarii Parafialnej. Przed świętami Bożego Narodzenia chorych odwiedzimy jeszcze raz, w sobotę 21 grudnia.
 • W sobotę o godzinie 17.45 odprawimy Wigilię II Niedzieli Adwentu tzn. uroczyście odmówimy brewiarzową Godzinę Czytań z kazaniem. Zapraszamy.
 • Na stronie internetowej parafii zamieszczony jest program wrześniowej pielgrzymki autokarowo-promowej do Sankt Petersburga – na liście mamy już zapisanych 21 osób. Zapisujemy się w kancelarii parafialnej.
 • W niedzielę za tydzień zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

KOMUNIKAT ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO
O ZAKOŃCZENIU PROCESU BEATYFIKACYJNEGO SŁUGI BOŻEGO KSIĘDZA JANA MACHY

 

Drodzy Diecezjanie!
Jak podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej w dniu 28 listopada 2019 r. papież Franciszek – podczas audiencji udzielonej prefektowi Kongregacji ds. Kanonizacyjnych księdzu kardynałowi Angelo Becciu – zaaprobował dekret potwierdzający męczeństwo Sługi Bożego księdza Jana Franciszka Machy, kapłana archidiecezji katowickiej, urodzonego w Chorzowie Starym w dniu 18 stycznia 1914 r., zamordowanego w więzieniu w Katowicach w dniu 3 grudnia 1942 r. Tym samym zakończył się trwający 6 lat proces beatyfikacyjny. W najbliższym czasie Stolica Apostolska wyznaczy miejsce i czas uroczystości beatyfikacyjnych. Drodzy Diecezjanie! Dzieląc się z wami tą radosną dla Kościoła Katowickiego wiadomością, serdecznie dziękuję osobom zaangażowanym w prowadzenie procesu, a zwłaszcza postulatorowi, księdzu Damianowi Bednarskiemu. Bóg zapłać wszystkim, którzy wytrwale modlili się o beatyfikację kapłana, który oddał swoje życie w służbie bliźnim; w służbie ubogim w czasie okupacyjnej nocy. Będziemy zabiegać o to, aby uroczystości beatyfikacyjne odbyły się w Katowicach w przyszłym roku. Z pasterskim błogosławieństwem

 

† Wiktor Skworc
Arcybiskup Metropolita Katowicki

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Benedykta w Tychach, siedziba: Tychy, Nałkowskiej 19.