01

Ogłoszenia Duszpasterskie

 W TYM TYGODNIU ZMARLI PARAFIANIE: 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

03.12.2023r.

 •  Dzisiaj przypada I Niedziela Adwentu, rozpoczynamy pobożny i radosny czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Ta dzisiejsza niedziela jest obchodzona także jako Niedziela Trzeźwości, jeśli ktoś chce, może wpisać czas abstynencji do Parafialnej Księgi Trzeźwości (wystawiona przy chrzcielnicy) Kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii – konkretnie na ogrzewanie kościoła - Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 • Zapraszamy na nieszpory niedzielne, który odprawimy dzisiaj o godzinie 15.30.
 • W poniedziałek przypada wspomnienie św. Barbary, patronki archidiecezji i patronki m.in. górników. Zapraszamy wszystkich pracowników i emerytów związanych z górnictwem na Mszę Świętą w ich intencji o godzinie 10.00.
 • Od poniedziałku zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież na Msze Święte roratnie. Tu Następuje zmiana – od poniedziałku do piątku Msze wieczorne/roratnie odprawiamy o godzinie 17.30 !!!
 • We wtorek o godzinie 17.00 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a w środę o godzinie 17.00 nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek od godziny 16.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu, o godzinie 17.00 odmawiamy różaniec w intencji kapłanów i o nowe święte powołania. Najbliższy czwartek jest pierwszym w miesiącu, dlatego po porannej Mszy odprawimy nabożeństwo o powołania.
 • W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, jest to wielkie święto maryjne. Zachęcamy do udziału w Mszy o godzinie 7.00 lub 17.30, podczas obu Mszy poświęcimy medaliki. Wieczorna Msza będzie sprawowana w intencji czcicieli matki Najświętszej i naszych rodzin.
 • W kancelarii parafialnej i w zakrystii można zaopatrywać się w świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (mała kosztuje 11 zł, duża 17 zł) – zadbajmy, by w każdym domu była taka świeca. Są także poświęcone opłatki na wigilijny stół, małe są pakowane po 4 sztuki, duże po 3 sztuki.
 • Od wtorku, 5 grudnia rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny rodzin. W tym roku ksiądz pójdzie od parteru w górę, rozpoczynamy od ulicy Dmowskiego. Plan kolędy jest zamieszczony w osobnej zakładce naszej strony internetowej.
 • Przy obrazie Bożego Miłosierdzia tradycyjnie pojawiła się choinka, a na niej koperty z danymi dzieci, które można obdarować świątecznym upominkiem – Bóg zapłać za dobre serce.
 • Od najbliższego wtorku w okresie adwentu kancelaria parafialna we wtorek i w czwartek po południu będzie czynna od 16.30 do 17.15. Pozostałe godziny urzędowania kancelarii pozostają bez zmian.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Benedykta w Tychach, siedziba: Tychy, Nałkowskiej 19.