35

39

Ogłoszenia Duszpasterskie

 W TYM TYGODNIU ZMARLI PARAFIANIE: 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

02.10.2022r.

 

 • Dzisiaj obchodzimy XXVII Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Katowicach – Bóg zapłać za złożone ofiary.
 • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych – dzisiaj o godzinie 16.50, od poniedziałku do piątku o godzinie 17.45, a w soboty o godzinie 16.15 – módlmy się za dzieci, młodzież, współmałżonków i wypraszajmy we wspólnej modlitwie różańcowej potrzebne łaski dla naszych rodzin.
 • W I czwartek po porannej Mszy odprawimy nabożeństwo w intencji kapłanów i o nowe powołania. Przed nabożeństwem różańcowym, od godziny 17.00 będzie trwać adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 • W I piątek po porannej Mszy sprawowanej w intencji naszych rodzin odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wieczorna Msza będzie odprawiana między innymi w intencji członków Róż Różańcowych Rodziców za Dzieci – zapraszamy.
 • Uczniów Szkoły Podstawowej zapraszamy w piątek od godziny 16.00 do pierwszopiątkowej spowiedzi, a później na Mszę szkolną o godzinie 16.30.
 • Uczniowie klas VIII przygotowujący się do bierzmowania uczestniczą we Mszy Świętej o godzinie 18.30, po Mszy Świętej spotkanie formacyjne, zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przed rozpoczęciem Mszy.
 • Zapisy na parafialną pielgrzymkę do Lourdes i La Salette w dniach 20-28 maja 2023 roku odbywają się w kancelarii parafialnej. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej parafii.
 • Z radością informujemy, że już 13. października w parafii św. Benedykta w Tychach rozpocznie się kurs „Liturgika dla każdego”. Cykl organizowany jest przez Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej w Katowicach dla wszystkich zainteresowanych z dekanatu Tychy Stare raz Tychy Nowe i okolic.
  Plan zajęć:
  wykłady będą odbywać się w wymienione poniżej czwartki w godzinach 19.00-21.15

  13.10 - ks. Łukasz Dziura (Czym jest liturgia?)
  27.10 - dk. dr Andrzej Lwowski (Język liturgii i przestrzeń liturgiczna)
  03.11 - dk. dr Andrzej Lwowski (Liturgia i czas)
  24.11 - ks. Łukasz Dziura (Eucharystia cz. 1)
  01.12 - ks. dr Bartłomiej Kuźnik (Eucharystia cz. 2)
  15.12 - ks. Łukasz Dziura (Eucharystia cz. 3)
  13.01 - ks. Łukasz Dziura (Sakramenty)
  26.01 - ks. Łukasz Dziura (Sakramentalia i pobożność ludowa)
  09.02 - ks. Łukasz Dziura (Teksty liturgiczne)
  23.02 - dk. dr Andrzej Lwowski (Liturgia godzin)

   

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Benedykta w Tychach, siedziba: Tychy, Nałkowskiej 19.