Ogłoszenia Duszpasterskie

 W TYM TYGODNIU ZMARLI PARAFIANIE:

 

 RYSZARD MARONA lat 72 - kiedyś zamieszkały przy ul. Dmowskiego 19 - pogrzeb we wtorek o godzinie 11.00 Msza, o godzinie 10.30 różaniec.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12.09.2021 r.

 • Dziś obchodzimy w naszej archidiecezji Uroczystość głównej Patronki – NMP Piekarskiej. Dziękujemy także za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
 • Kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Po Mszach panie z Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary dla cierpiącego ludu afgańskiego. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na te cele.
 • Zapraszamy dzisiaj na nieszpory niedzielne o godzinie 15.30.
 • W poniedziałek przypada dzień fatimski, dlatego o godzinie 18.30 odmówimy różaniec ze śpiewem akatystu, następnie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji i w intencjach wszystkich obecnych na tej Mszy – zapraszamy.
 • We wtorek o godzinie 18.00 odprawiamy nabożeństwo do Bożego miłosierdzia.
 • W środę o godzinie 18.00 odprawiamy nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek od godziny 17.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w tym czasie jest dodatkowa możliwość skorzystania ze spowiedzi. Natomiast o godzinie 18.00 odmawiamy różaniec w intencji kapłanów.
 • W czwartek, 16 września, o godzinie 19.15 odbędzie się spotkanie z rodzicami którzy chcą, by ich dzieci w przyszłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej w naszej parafii. Zapraszamy też tych rodziców, którzy myślą o wczesnej Komunii swojego dziecka.
 • Uczniów klas od I do V zapraszamy na Mszę szkolną w piątek o godzinie 16.30. W szczególny sposób zapraszamy dzieci przygotowujące się w tym roku do I Komunii Świętej.
 • Młodzież z klasy VIII, która chce przystąpić do sakramentu bierzmowania, proszona jest o kontakt z kancelarią parafialną lub bezpośrednio z ks. Krzysztofem Stalą. Ósmoklasiści mają w tym tygodniu spotkanie w piątek – rozpoczynamy Mszą o godzinie 18.30.
 • Wspólnota Żywego Różańca w niedzielę 3 października organizuje wyjazd do Częstochowy na Uroczystości Matki Boskiej Różańcowej. Koszt 30 zł, wyjazd o godzinie 7.00. Zapisy w kancelarii.
 • W związku ze wzrostem oszustw związanych z OLX’em i WHATTSAPP’em Komenda Miejska apeluje o ostrożność – w gablotce jest pełny tekst w jaki sposób oszuści zdobywają dane wrażliwe klientów.
 • Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej serdecznie zaprasza na zajęcia Duchowość dla każdego. To cykl dziesięciu dwugodzinnych spotkań, składających się na syntetyczne wprowadzenie w kwestie związane z życiem duchowym i jego rozwojem. Zajęcia rozpoczną się 12. października (wtorek) o godz. 19.00 w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Tychach.
 • Katolicki chór gospel God's Property, działający przy Miejskim Centrum Kultury i parafii św. Marii Magdaleny w Tychach, ma zaszczyt zaprosić na koncert z okazji jubileuszu 15-lecia działalności artystyczno-ewangelizacyjnej. Koncert odbędzie się w dniu 25 września 2021 r. o godzinie 19:00 w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela, a poprzedzi go Msza Św. w intencji chóru o godz. 18:00.
 • Wydział Teologiczny UŚ uruchamia kolejną edycję dwusemestralnych podyplomowych studiów katechezy przedszkolnej (absolwenci uzyskują kwalifikacje do nauczania religii w przedszkolu) oraz czterosemestralnych podyplomowych studiów teologiczno-katechetycznych (absolwenci uzyskują kwalifikacje do nauczania religii na wszystkich poziomach edukacyjnych za wyjątkiem placówek specjalnych). Trwają jeszcze zapisy. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie studiów u pani Ludmiły Lach-Bartlik (tel. 32/356 90 56) lub u kierownika studiów ks. dr. hab. Romana Buchty (tel.: 519 318 961).
 • Do nabycia Gość Niedzielny przed kościołem, a w zakrystii wydanie specjalne poświęcone kardynałowi Wyszyńskiemu w cenie 10zł – te egzemplarze będzie można nabyć jeszcze w przyszłą niedzielę.
 • Za tydzień kolekta specjalna na dalsze prace prowadzone w naszym kościele.

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Benedykta w Tychach, siedziba: Tychy, Nałkowskiej 19.