Chrzest Święty

W NASZYM KOŚCIELE,

W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PODCZAS MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12.30

CHRZCIMY DZIECI I BŁOGOSŁAWIMY ROCZNE DZIECI

 

Po urodzeniu dziecka rodzice zgłaszają w kancelarii pragnienie jego ochrzczenia. Przynoszą akt urodzenia wydany przez Urząd Stanu Cywilnego i wypełniają odpowiedni formularz.

 

Rodzicami chrzestnymi mogą być tylko bierzmowani katolicy, którzy ukończyli 16 lat, jeśli są małżonkami to żyją w sakramentalnym małżeństwie. Rodzicami chrzestnymi mogą być tylko tacy katolicy, którzy dają przykład życia sakramentalnego, modlitwy i troszczą się o realizację w swoim życiu ewangelicznej moralności.

 

Właściwym i wymaganym przez Kościół czasem sprawowania Sakramentu Chrztu św. jest niedzielna Msza św.
W naszej parafii udzielamy chrztu w każdą NIEDZIELĘ podczas Mszy św. o godz. 12.30.

 

Nauki przedchrzcielne dla rodziców i rodziców chrzestnych odbywają się w drugie i czwarte piątki miesiąca po wieczornej Mszy św. (można wybrać dowolny dzień przed datą chrztu). Rodzice chrzestni pochodzący spoza parafii przynoszą na to spotkanie zaświadczenie od swojego proboszcza zezwalające na dopuszczenie ich do godności ojca chrzestnego/matki chrzestnej.

 

Pierwsza rocznica Chrztu Świętego, tzw. roczek, z uroczystym błogosławieństwem rocznego dziecka jest obchodzona także w każdą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 12.30. Rodzice są proszeni o wcześniejsze zgłoszenie dziecka w kancelarii. Uroczyste świętowanie rocznicy Chrztu św. jest wyrazem świadomości ważności tego sakramentu w życiu człowieka.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Benedykta w Tychach, siedziba: Tychy, Nałkowskiej 19.