35

39

Ogłoszenia Duszpasterskie

 W TYM TYGODNIU ZMARLI PARAFIANIE:

KAZIMIERZ BAZYDŁO, lat 77 - przez jakiś czas mieszkal przy ul. Nałkowskiej 4b

- Msza Święta w Oławie, a pochowany będzie na Świerczyńcu w środę o godzinie 10.30

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24.03.2021 r.

  • Dziś obchodzimy XXX Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym. Jest to niedziela misyjna i rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z dala od domu sieją ziarno Bożego Słowa.
  • Kolekta jest przeznaczona na misje katolickie.
  • Dziś o godzinie 15.15 odprawimy nabożeństwo różańcowe. Rozpoczynamy ostatni tydzień października, dlatego tym bardziej zapraszamy do udziału nabożeństwach różańcowych - od poniedziałku do piątku o 17.45, w sobotę o 16.15.
  • W czwartek od godziny 17.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszyw tym czasie jest dodatkowa możliwość skorzystania ze spowiedzi.
  • W piątek o godzinie 16.30 odprawiamy Mszę Szkolną – w tym tygodniu szczególnie zapraszamy uczniów klas V.
  • Za tydzień z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu – przesuwamy zegarki o jedną godzinę do tyłu, czyli śpimy godzinę dłużej.
  • 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach komunalnych na Wartogłowcu i na Świerczyńcu odbędą się o godzinie 14.00 nabożeństwa za zmarłych. Po ich zakończeniu na obu cmentarzach będzie odprawiana Msza Święta. Zachęcamy do udziału w nich.
  • W kancelarii parafialnej i w zakrystii można składać wypominki za naszych zmarłych. W dniach od 2 do 8 listopada będziemy odmawiać za nich różaniec.
  • Tyskie Hospicjum im. Św. Kaliksta I na cmentarzach komunalnych i parafialnych będzie prowadzić kwestę na utrzymanie domu hospicyjnego. Będzie ona się odbywać w niedzielę 31 października i w poniedziałek 1 listopada.
  • W katowickiej katedrze w dniu 20 listopada o godzinie 10.00 odbędzie się wielka uroczystość – beatyfikacja kaspłana naszej diecezji, ks. Jana Machy. W celu określenia ilości wiernych, którzy będą uczestniczyć we Mszy Świętej beatyfikacyjnej prosimy o zapisanie się na listę w kancelarii lub zakrystii maksymalnie do czwartku wieczora – to pomoże później zorganizować także wspólny transport do Katowic.

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Benedykta w Tychach, siedziba: Tychy, Nałkowskiej 19.