Małżeństwo

 

Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafialnej na 3 miesiące przed terminem zawarcia związku małżeńskiego i przekładają następujące dokumenty:

  • metrykę chrztu (wydawana jest w parafii gdzie faktycznie był udzielany chrzest),
  • świadectwo katechezy z ostatniej klasy szkoły średniej (ponadgimnazjalnej),
  • dowód osobisty,
  • dokumenty z USC potrzebne do zawarcia małżeństwa konkordatowego.

 

Przygotowujący się do zwarcia małżeństwa uczestniczą w Dniu Skupienia dla Narzeczonych, Naukach Przedślubnych oraz biorą udział w spotkaniu w Poradni Życia Rodzinnego.

 

 

DNI SKUPIENIA I NAUKI PRZEDŚLUBNE DLA NARZECZONYCH W 2023 r.

 

Spotkania rozpoczynają się zawsze o godzinie 14.30, w roku 2023 odbędą się 3 i 4 czerwca.

W wyjątkowych sytuacjach narzeczeni mogą odbyć nauki po indywidualnym umówieniu się - dotyczy to tylko tych narzeczonych, którzy zawierają ślub w naszym kościele.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Benedykta w Tychach, siedziba: Tychy, Nałkowskiej 19.