PIELGRZYMKA DO GUADELUPE ZE ZWIEDZANIEM MEKSYKU

 PIELGRZYMKA DO MEKSYKU 19.02- 02.03.2025

 

CENA OD 10.200 PLN + 200 USD – DLA GRUPY 45-50 OSÓB
(2.000 PLN WPŁATY PRZY ZAPISIE)

 

UWAGA! - w tym momencie mamy pełny skład uczestników - tworzymy tylko listę rezerwową - gdyby (nie daj Boże) wydarzyło się coś, co uniemożliwi komuś wyjazd na pielgrzymkę.


W CENIE:

- PRZELOT SAMOLOTEM, OPŁATY LOTNISKOWE, BAGAŻ PODRĘCZNY, BAGAŻ GŁÓWNY;

- TRANSFERY AUTOKAREM NA TERENIE MEKSYKU;

- DOWÓZ NA LOTNISKO W KRAKOWIE;

- ZAKWATEROWANIE W HOTELACH 4*;

- WYŻYWIENIE (2 POSIŁKI DZIENNIE NA OBJEŹDZIE, 3 POSIŁKI + NAPOJE W ACAPULCO);

- BILETY WSTĘPU DO ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW;

- REJS W XOCHIMILCO, POŁĄCZONY Z OBIADEM NA ŁODZIACH I 5 PIOSENEK LOS MARIACHIS;

- OPIEKĘ LOKALNEGO PRZEWODNIKA Z JĘZYKIEM POLSKIM;

- OBOWIĄZKOWE NAPIWKI DLA KIEROWCY, PRZEWODNIKA, BELL BOJÓW HOTELOWYCH, KELNERÓW, POKOJOWYCH W HOTELACH;

- REZERWACJE MSZY ŚW.

- UBEZPIECZENIE, SKŁADKI NA TFG/TFP

 

Należność za wyjazd płatna w ratach:
I rata (wpisowe) w wysokości 2.000 zł płatna do dnia 10.05.2024
II rata w wysokości 3.000 zł płatna do dnia 30.08.2024
III rata w wysokości 3.000 zł płatna do dnia 31.10.2024
IV rata w wysokości 2.200/ 2.500 / 2.800 zł* płatna do dnia 17.01.2025
* wysokość ostatniej raty będzie zależna od ostatecznej liczby uczestników


Wpłat dokonujemy przelewem na konto Vero Travel: Santander Bank
51 1090 2590 0000 0001 2303 7371
w tytule przelewu wpisujemy:
"Meksyk 2025 ks. Psiuk, imię nazwisko uczestnika”

 

ZE WZGLĘDU NA ODLEGŁY TERMIN REKOMENDUJEMY UBEZPIECZENIE
KOSZTÓW REZYGNACJI:
to ubezpieczenie obejmujące rezygnację z powodu nieszczęśliwego wypadku/nagłego zachorowania + zachorowania na COVID-19.
Ubezpieczenie obejmuje również choroby przewlekłe i utratę pracy.
Szczegółowy zakres ubezpieczenia dostępny na stronie internetowej firmy Signal Iduna lub na stronie biura Vero Travel.
Składkę ubezpieczeniową w kwocie 650 zł należy wpłacić do 7 dni od wpłaty zaliczki na wyjazd, na ten sam nr konta:
Santander Bank 51 1090 2590 0000 0001 2303 7371
w tytule przelewu wpisujemy:
"Meksyk 2025 ks. Psiuk, imię nazwisko uczestnika + DATA URODZENIA”

 

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI


DZIEŃ 1:
KRAKÓW, MEXICO CITY Zbiórka uczestników. Przejazd autokarem na lotnisko w Krakowie. Odprawa i przelot do Mexico City z przesiadką we Frankfurcie. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i 1 nocleg.
DZIEŃ 2:
BAZYLIKA GUADALUPE, MUZEUM ANTROPOLOGICZNE Śniadanie. Przejazd na obrzeża Mexico City. Nawiedzenie miejsc kultu Bożego: nowa bazylika, w której znajduje się cudowny obraz Matki Bożej, stara bazylika, pomnik Jana Pawła II, wejście na wzgórze Tepeyac, gdzie 9 grudnia 1531 r. Piękna Pani objawiła się Juanowi Diego. Zapoznanie się z historią miejsca i symboliką łaskami słynącego obrazu. Udział we Mszy św. Czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Po południu wizyta w Muzeum Antropologicznym. Powrót do hotelu, obiadokolacja i 2 nocleg.
DZIEŃ 3:
STARÓWKA, XOCHIMILCO Śniadanie. Przejazd do stolicy kraju. Zwiedzanie miasta: główny plac- Zocalo, Katedra Wniebowzięcia NMP będąca największą i najstarszą katedrą w Ameryce. Udział we Mszy św. Po południu rejs po Xochimilco: dzielnica zbudowana jest z długich i szerokich kanałów wodnych, po których można dziś pływać w kolorowych czółnach trajinera w towarzystwie muzyków mariachi. Obiad na łodziach. Powrót do hotelu. 3 nocleg.
DZIEŃ 4:
PLAC TRZECH KULTUR, TEOTIHUACAN Śniadanie. Przejazd do miasta. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur, gdzie oprócz pozostałości po świątyniach azteckich znajduje się również kościół, w którym miał zostać ochrzczony Juan Diego. Udział we Mszy św. Przejazd do Teotihuacan. Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja pulque i tequili. Zwiedzanie piramid: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża. Obiad pod piramidami z występami na żywo artystów prezentujących tańce i zwyczaje ludowe różnych zakątków Meksyku. Przejazd do Puebla. Zakwaterowanie w hotelu i 4 nocleg.
DZIEŃ 5:
HUEJOTZINGO, TLAXCALA, PUEBLA Po śniadaniu przejazd do Piramidy Cholula i zwiedzanie Muzeum Kolonialnego w byłym klasztorze Huejotzingo. Następnie Tlaxcala i Sanktuarium Ocotlan- miejsce pielgrzymek będące jednocześnie jednym z najznakomitszych przykładów sztuki baroku w regionie. Kolacja z dań kuchni regionalnej- mole: kura w sosie z dodatkiem czekolady i chili. 5 nocleg w Puebla
DZIEŃ 6:
PUEBLA, TONANTZINTLA, CHOLULA Po śniadaniu zwiedzanie Puebla, o którym się mówi, że jest prawdziwym architektonicznym klejnotem epoki kolonialnej. Spacer po centrum wpisanym na listę UNESCO: kościół św. Dominika, Kaplica Różańcowa wybudowana w 1690 roku i nazwana „ósmym cudem świata”, rynek Parian, Katedra, Słodka Uliczka i Rynek Parian. Udział we Mszy św. Następnie zwiedzanie wiejskiego kościółka w stylu baroku indiańskiego w Tonantzintla. Po południu Przejazd do Choluli, gdzie zobaczymy stanowisko archeologiczne z największą objętościowo piramidą na świecie oraz piękny Kościół zbudowany na szczycie tej właśnie piramidy, u podnóża wulkanu Popocaltepetl. Przejazd do Taxco. Zakwaterowanie w hotelu i 6 nocleg
DZIEŃ 7: CACAHUAMILPA, TAXCO Śniadanie. Przejazd do największej jaskini Meksyku- Cacahuamilpa połączony z podziwianiem różnorodnych form skalnych. Powrót do Taxco. Zwiedzanie „srebrnego miasta". Spacer po krętych uliczkach. Nawiedzenie kościoła św. Pryscylli i św. Sebastiana, punkt widokowy, Zocalo. Udział we Mszy św. Obiadokolacja i 7 nocleg w Taxco.
DZIEŃ 8:
TAXCO, ACAPULCO Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Udział we Mszy św. Przejazd do Acapulco- nadmorskiego kurortu, usytuowanego nad Oceanem Spokojnym. Miasteczko usytuowane jest w półkolistej, głębokiej zatoce. Zbudowane jest na wąskim pasie niskiego lądu. Ma on 800 metrów szerokości pomiędzy linią brzegową a górami otaczającymi zatokę. Uważane jest za jeden z najlepszych i najważniejszych portów i dlatego nazywane jest potocznie „perłą Pacyfiku”. Zakwaterowanie w hotelu blisko plaży, obiadokolacja i 8 nocleg.
DZIEŃ 9:
ACAPULCO Śniadanie. Udział we mszy św. Całodniowy wypoczynek na plaży w Acapulco. Dla chętnych wycieczki fakultatywne: - rejs po Zatoce Acapulco + podziwianie skoków do wody ze skał La Quebrada (ok. 80 USD), - wycieczka do wiosek rybackich i rezerwatu ptactwa wodnego na Lagunie Coyuca (ok. 90 USD). 9 Nocleg.
DZIEŃ 10:
ACAPULCO, MEXICO CITY Udział we Mszy św. Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek i morskie kąpiele. Po południu przejazd do Mexico City panoramiczną trasą przez Puerto Marques. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i 10 nocleg
DZIEŃ 11:
SANKTUARIUM W GUADALUPE Śniadanie. Przejazd do sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Udział we Mszy św. na zakończenie wspólnego pielgrzymowania. Czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Po obiedzie transfer na lotnisko. Wylot z Mexico City.
DZIEŃ 12:
Przylot do Krakowa. Powrót autokarem do miejsca wyjazdu.


CENA NIE ZAWIERA:
Napoi do posiłków (nie dotyczy hotelu w Acapulco),
Wycieczek fakultatywnych w Acapulco.
Dopłata do pokoju 1- osobowego 1.900 zł


UWAGI: program przygotowany w oparciu o loty Lufthansa 19 Luty: Kraków 06:00 Monachium 07:20 19 Luty: Monachium 12:15 Mexico City 18:05 01 Marzec: Mexico City 21:00 Frankfurt 14:40 (+1 dzień) 02 Marzec: Frankfurt 21:30 Kraków 23:05


Ze względu na odległy termin i wahania kursu walut, cena zostanie urealniona pod koniec roku 2024

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Benedykta w Tychach, siedziba: Tychy, Nałkowskiej 19.