01

PIELGRZYMKA DO PORTUGALII I SANTIAGO DE COMPOSTELA

 

 

PIELGRZYMKA DO PORTUGALII I SANTIAGO DE COMPOSTELA

02.02.2024 - 08.02.2024


PORTO - BRAGA - SAMEIRO - SANTIAGO DE COMPOSTELA - FATIMA - NAZARE - BATALHA - TOMAR - SANTAREM – LIZBONA
OFERTA SPECJALNA dla Parafii św. Benedykta w Tychach
Opieka duchowa: ks. Michał Psiuk


1 dzień:


Godz. 2:00 wyjazd autokarem na lotnisko w Krakowie. Przelot do PORTO z przesiadką w Monachium. Zwiedzanie drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, malowniczo położonego nad brzegami rzeki Duoro, gdzie w dolinie rzeki rozciągają się słynne winnice. Zobaczymy historyczne centrum: kościół Św. Franciszka, Katedra Se z tarasem widokowym, most Ponte de Dom Luis I, nastrojowa dzielnica Ribeira. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg


2 dzień:


Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do BRAGA będącego jednym z najstarszych miast Portugalii, kolebki chrześcijaństwa na zachodzie Płw. Iberyjskiego. Zwiedzanie Sanktuarium Bom Jesus z malowniczą drogą krzyżową i imponującymi schodami- to religijny i architektoniczny symbol Portugalii. Następnie przejazd do pobliskiego SAMEIRO, gdzie na wzgórzu Monte Sameiro mieści się słynne Sanktuarium Maryjne (w 1982 r. pielgrzymował tu św. Jan Paweł II). Po południu przejazd do Hiszpanii. Wieczorem zakwaterowanie w domu pielgrzyma w okolicach Santiago de Compostela. Obiadokolacja i nocleg.


3 dzień:


Śniadanie. Przejazd do centrum SANTIAGO DE COMPOSTELA- jednego z najstarszych po Jerozolimie i Rzymie sanktuariów pielgrzymkowych świata. Modlitwa przy grobie Świętego Jakuba, następnie zwiedzanie barokowej katedry oraz spacer malowniczymi uliczkami miasta. Msza św. Wyjazd w kierunku Fatimy. Po drodze krótki postój w miejscowości COIMBRA- dawnej stolicy Portugalii. Zobaczymy m.in. najstarszy uniwersytet w Portugalii, Starą Katedrę oraz Klasztor SS. Karmelitanek, gdzie przebywała Siostra Łucja. Późnym wieczorem przyjazd do FATIMY. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

4 dzień:

 

Śniadanie. Udział we Mszy św. w sanktuarium. Nawiedzenie kaplicy objawień, która powstała w miejscu, gdzie zjawiła się Matka Boża. Przejście do Bazyliki Różańcowej, w której znajdują się groby małych wizjonerów (Hiacynty i Franciszka) oraz siostry Łucji dos Santos. Przejazd do miejsc związanych z życiem pastuszków: do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się ich rodzinne domy. Udział w Drodze Krzyżowej. Modlitwa w dolinie CABECO, gdzie w 1916 roku małym pastuszkom objawił się Anioł Pokoju prosząc o wynagrodzenie za grzechy świata. Powrót do Fatimy. Czas wolny na prywatną modlitwę i indywidualne nawiedzenie sanktuarium. Wieczorem Obiadokolacja. Udział w modlitwie różańcowej i procesji światła połączonej z niesieniem figury Matki Bożej. Nocleg.

 

5 dzień:

 

Po śniadaniu przejazd do starego Sanktuarium Maryjnego z łaskami słynącą figurą Matki Bożej Karmiącej w NAZARE, w dzielnicy „O Sitio” usytuowanego na szczycie klifu, z którego rozpościera się majestatyczny widok na wspaniałe plaże dawnej miejscowości rybackiej, która obecnie posiada statut nadmorskiego kurortu. W drodze powrotnej krótki postój w miejscowości BATALHA. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej uchodzącego za wspaniałe arcydzieło gotyku, z grobowcami władców portugalskich, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po południu powrót do Fatimy, obiadokolacja i nocleg.

 

6 dzień:

 

Wczesne śniadanie i przejazd do TOMAR. Nawiedzenie Klasztoru Chrystusa, znajdującego się na liście UNESCO i będącego zarazem jednym z najciekawszych zabytków całej Portugalii. Na zwiedzających największe wrażenie robi Charola, czyli pierwsza świątynia Zakonu Templariuszy, która została wybudowana na planie szesnastoboku w ten sposób, że zakonnicy mogli uczestniczyć w Mszy na koniach. Następnie przejazd do SANTAREM- miejsca Cudu Eucharystycznego z 1247 roku. Po południu przejazd do LIZBONY- zwiedzanie: zabytkowa średniowieczna dzielnica z pchlim targiem Alfama, położona u stóp Zamku Św. Jerzego, katedra Se, kościół Św. Antoniego Padewskiego- stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego, dzielnica Belem, z pięknym klasztorem Hieronimitów, Pomnik Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata oraz Wieża Belem. Powrót do hotelu w Fatimie na obiadokolację i nocleg.


7 dzień:


Śniadanie. Udział we Mszy św. na zakończenie pielgrzymki. Przejazd na lotnisko w Porto. O godz. 13:45 wylot do Krakowa z przesiadką w Monachium. Transfer autokarem do miejsca wyjazdu (powrót ok. 1:00 w nocy).

 

CENA:  4300 PLN + 120 EUR

 

PONIEWAŻ TA PIELGRZYMKA JEST WYNIKIEM ZMIANY KIERUNKU PIELGRZYMOWANIA

(pierwotnie miała to być Ziemia Święta)

MAMY 12 MIEJSC WOLNYCH


ŚWIADCZENIA:
- przelot samolotem;
- opłaty lotniskowe, bagaż podręczny, bagaż główny 23 kg;
- przejazdy klimatyzowanym, komfortowym autokarem w Polsce i Portugalii;
- zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach 2*/3* (1 nocleg w Porto, 1 nocleg w Santiago de Compostela, 4 noclegi w Fatimie), pokoje 2- osobowe z łazienkami;
- wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji;
- opieka pilota- przewodnika;
- duchowa opieka kapłana;
- ubezpieczenie KL , NNW, CP (choroby przewlekłe), bagaż SIGNAL IDUNA S.A.;
- składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy;
- śpiewnik pielgrzyma;
- rezerwacja mszy św.

 

Konto: Biuro Podróży „Vero Travel”, ul. Krakowska 37, 45-075 Opole
Santander Bank 51 1090 2590 0000 0001 2303 7371 z dopiskiem „Portugalia, Tychy Benedykt, imię i nazwisko”


Biuro Podróży VERO TRAVEL ul. Krakowska 37, 45-075 Opole tel. 77 454 45 69 biuro@verotravel.pl 

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Benedykta w Tychach, siedziba: Tychy, Nałkowskiej 19.