16

Ogłoszenia Duszpasterskie

 W TYM TYGODNIU ZMARLI PARAFIANIE: 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26.03.2023r.

 

 • Dzisiaj obchodzimy V Niedzielę wielkiego Postu i rozpoczynamy II część Wielkiego Postu o charakterze pasyjnym.
 • Kolekta jest przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 • Serdecznie zapraszamy dzisiaj na godzinę 15.30 na Gorzkie Żale.
 • We wtorek o godzinie 18.00 odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 • W środę o godzinie 18.00 odprawiamy nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek zapraszamy od godziny 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, natomiast o godzinie 18.00 odmówimy różaniec w intencji kapłanów.
 • W piątek po porannej Mszy i o godzinie 17.30 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej z kazaniem pasyjnym – zachęcamy do udziału, natomiast uczniów szkoły podstawowej zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godzinie 16.30.
 • W kancelarii i w zakrystii są do nabycia są paschaliki – świeca będzie przydatna podczas Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę oraz podczas wielkanocnego posiłku – kosztuje 9zł.
 • Dzisiaj i w przyszła niedzielę, Dzieci Maryi po Mszach będą rozprowadzać palmy. Za tydzień przypada Niedziela Męki Pańskiej - Palmowa, dlatego podczas wszystkich mszy będziemy święcić palmy.
 • W najbliższy piątek (31 marca), zapraszamy i zachęcamy wszystkich do udziału w XVIII Tyskiej Drodze Krzyżowej. Nabożeństwo rozpoczniemy od udziału w Mszy Świętej o godzinie 18.00 w kościele pw. św. Krzysztofa. Następnie ruszymy ulicami naszego miasta (tradycyjną trasą) do kościoła pw. św. Marii Magdaleny i tam zakończymy nabożeństwo Apelem Jasnogórskim. Po zakończeniu nabożeństwa zostaną uruchomione dodatkowe kursy linii autobusowych 137, 254 i 696 oraz linii trolejbusowej D.

  Dajmy świadectwo naszej wierze w Chrystusa Zbawiciela, naszą obecnością i modlitwą ukażmy żywą wspólnotę Kościoła w Tychach. Zabierzmy, na nabożeństwo ze sobą świece.

 • Najbliższa sobota jest pierwszą w miesiącu, dlatego odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych parafian. Warto pomyśleć o zgłoszeniu w kancelarii osób, które chcą przed świętami wielkanocnymi skorzystać z Sakramentu Pokuty.
 • Za tydzień po Mszach zbierzemy ofiarę na kwiaty i wystrój Bożego Grobu.

 • Wielkopostny dzień skupienia świata akademickiego odbędzie się w wigilię Niedzieli Palmowej, tj. w sobotę 1 kwietnia w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 17.
  Program spotkania:
  16:00 – okazja do sakramentu pokuty i pojednania;
  16:30 – konferencja ks. dr. Marka Spyry pt. „Chrześcijanin między tradycjonalizmem i progresizmem – nowe wyzwania";
  17:15 – Eucharystia z formularza Niedzieli Palmowej z obrzędem poświęcenia palm;
  18:15 – spotkanie przy stole w refektarzu seminaryjnym.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Benedykta w Tychach, siedziba: Tychy, Nałkowskiej 19.