Ogłoszenia Duszpasterskie

W TYM TYGODNIU ZMARLI PARAFIANIE: 

 

 1. Zmarł TADEUSZ PRZYSTAŁ, lat 65 z ul. E. Orzeszkowej 1;

pogrzeb odbędzie się w środę - różaniec o godz. 10.30, Msza Święta o godz. 11.00.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

07.04.2024r.

 

 •  Dzisiaj obchodzimy III Niedzielę Wielkanocy i zarazem ustanowione przez Sejm RP Święto Chrztu Polski. Dzisiaj rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny, zachęcamy do lektury Pisma Świętego.
 • Kolekta jest specjalną na dalsze prace prowadzone w kościele – dziękujemy za złożone środki. Przy okazji informujemy, że w ubiegła niedzielę na poszkodowanych zebraliśmy 9 123 złote – Bóg zapłać za hojność.
 • Dziś o godzinie 15.30 odprawimy niedzielne nieszpory – zapraszamy.
 • We wtorek o godz. 18.00 odprawiamy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 • W środę zapraszamy na godz. 18.00 na nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek od godziny 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, o 18.00 różaniec w intencji kapłanów.
 • W czwartek o 19.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 • W piątek nie będzie Mszy szkolnej.
 • Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, modlimy się o powołania, a kolekta będzie na remont krypty katedry.
 • Polecamy Gościa Niedzielnego, niestety – z przyczyn technicznych nie ma dzisiaj gazetki.

   

  APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
  O MODLITWĘ W INTENCJI OCHRONY ŻYCIA OSÓB NIENARODZONYCH

 • Życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka.

 

 • Miliony osób na całym świecie podejmują nieustannie starania, aby chronić życie ludzkie, zwłaszcza to najbardziej bezbronne, poczęte i jeszcze nienarodzone oraz ukazywać wszystkim jego piękno i wartość. Również w naszej ojczyźnie podejmowane są liczne inicjatywy w jego obronie, jak choćby zaplanowany na najbliższą niedzielę Narodowy Marsz Życia.
  Będzie on manifestacją szacunku wobec życia poczętego, przyjęcia tego życia w miłości oraz wyrazem uznania wobec trudu rodzicielstwa, zapewniającego dzieciom możliwość wzrostu i rozwoju. W nawiązaniu do opublikowanego wczoraj Stanowiska ws. poszanowania życia ludzkiego w fazie prenatalnej i w związku z toczącą się debatą nad polskim ustawodawstwem, ograniczającym prawo do życia dzieciom nienarodzonym, zachęcam gorąco, aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji.

 

 • Ufam, że starania milionów ludzi dobrej woli zaowocują jeszcze większą ochroną życia osób nienarodzonych.


 • ✠ Tadeusz Wojda SAC Arcybiskup Metropolita Gdański
  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
  Gdańsk, 12 kwietnia 2024 roku

   

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Benedykta w Tychach, siedziba: Tychy, Nałkowskiej 19.