Bierzmowanie

NAJBLIŻSZY TERMIN BIERZMOWANIA W NASZEJ PARAFII:

TERMIN ODŁOŻONY NA CZAS PO USTANIU EPIDEMII

 

 

Przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania trwa 3 lata
i rozpoczyna się w szóstej klasie. Przebiega ono w dwóch etapach:

 

I. Przygotowanie dalsze.

 

Dotyczy uczniów klas VI i klas VII.

Szczególnym elementem przygotowania jest obowiązkowy udział w Mszach Świętych dla młodzieży klas VI w drugi  piątek miesiąca o godzinie 16.30, dla młodzieży klas VII w trzeci piątek miesiąca o godzinie 16.30. Przed rozpoczęciem Mszy Świetej uczniowie przystępują do spowiedzi - możliwość od godziny 16.00. Po Mszy odbywa się krótkie spotkanie formacyjne.

 

II. Przygotowanie bezpośrednie.

 

Dotyczy uczniów klas VIII szkoły podstawowej i starszych.

Na tym etapie obowiązuje kandydatów

- uczestnictwo w spotkaniach formacyjnych z animatorami, według ustalonych terminów

- udział we Mszy Świętej w czwarty piątek miesiąca o godzinie 16.30.
Kandydaci przed rozpoczęciem Mszy Świętej przystępują do spowiedzi - możliwość skorzystania z tego sakramentu od godziny 16.00.

W tym okresie - na początku, kandydaci uczestniczą w obrzędzie włączenia do grona kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Ponadto uroczyście przyjmują księgę Pisma Świętego, aby poprzez czytanie Słowa Bożego przygotować serce na łaskę sakramentalną.

W ramach przygotowania bezpośredniego przewidziany jest również trzydniowy wyjazd formacyjny (modlitwa, spotkania z animatorami - połączone z rekreacją).

 

UWAGA

Osoby, które nie przyjęły Sakramentu Bierzmowania we właściwym czasie zachęcamy do uzupełnienia tego braku i do indywidualnego przygotowania - szczegóły przygotowania ustalamy wtedy z proboszczem parafii.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Benedykta w Tychach, siedziba: Tychy, Nałkowskiej 19.