27

Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.05.2019

 

  • Dzisiaj obchodzimy V Niedzielę Wielkanocną. Kolekta dzisiejsza jest specjalną na tynkowanie naszego kościoła – Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  • Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe – dziś na godzinę 15.30, od poniedziałku do piątku na godzinę 18.00, a w sobotę 16.30.
  • We wtorek od godziny 17.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W piątek zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę szkolną o godzinie 16.30. Ta Msza Święta będzie odprawiana za zmarłą rok temu panią katechetkę Aleksadrę Miler.
  • W piątek w naszej parafii rozpoczynają się Dni Skupienia dla członków Bractw Szkaplerznych – spotania są związane z 15 rocznicą założenia Bractwa Szkaplerznego w naszej parafii. Spotkania poprwadzi O. Włodzimierz Tochmański OCD z Czernej, który odprawi w piątek Mszę Świętą o godzinie 18.30, po niej wygłosi konferencję. Szczytem obchodów 15 lecia Bractwa będzie odprawiona w sobotę o godzinie 14.00 Msza Święta w intencji członków Bractwa Szkaplerznego i ich rodzin - zachęcamy do udziału także osoby spoza wspólnoty. O.Włodzimierz będzie także głosił kazania na Mszach niedzielnych (włącznie z sobotnią o godzinie 17.00), będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza Świetego z rąk goszczącego w parafii Karmelity.
  • W przyszła niedzielę przypada Dzień Matki, zatem zapraszamy na Mszę w intencji naszych mam, którą odprawimy o godzinie 11.00.
  • Zapraszamy dziewczynki do udziały w spotkaniach wspólnoty Dzieci Maryi w soboty o godzinie 10.15, a chłopców po I Komunii i chętnych do grona ministrantów na zbiórki w soboty o godzinie 9.30.
  • Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar dla parafii na pamiątkę tej uroczystości – jest nią kielich z drewna oliwnego z pateną.
  • We wrześniu planowana jest parafialna pielgrzymka do Włoch Śladami św. Benedykta, mamy 3 wolne miejsca – szczegóły na stronie internetowej parafii.
  • W ostatnią niedzielę maja (26.05) odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich, proponujemy wyjazd autokarem (wyjeżdzamy w niedzielę o 6.50 sprzed kościoła, koszt 15zł) – zapisy w kancelarii parafialnej.

SŁOWO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

PRZED WYBORAMI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Drodzy Siostry i Bracia,
W niedzielę 26 maja br. we wszystkich państwach tworzących Unię Europejską odbędą się wybory do jej Parlamentu. Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej.
Polska należy do Unii od 2004 roku. Stało się to również dzięki osobistemu zaangażowaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który w członkostwie naszego państwa w tej instytucji dostrzegał nie tylko szansę na rozwój Polski pod względem materialnym i cywilizacyjnym, ale również szansę dla Unii, która będzie mogła czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny. W konsekwencji przed Europą otworzy to – jak często głosił to Papież – możliwość oddychania obydwoma płucami, a przez to trwania przy jej chrześcijańskich korzeniach.
Jeszcze na kilka lat przed wstąpieniem Polski do Unii, dnia 3 czerwca 1997 roku Jan Paweł II w obecności pięciu prezydentów państw Europy Środkowej i Wschodniej mówił w Gnieźnie: „Bez Chrystusa nie można budować trwałej jedności. Nie można tego robić, odcinając się od tych korzeni, z których wyrosły narody i kultury Europy i od wielkiego bogactwa minionych wieków. Jakże można liczyć na zbudowanie «wspólnego domu» dla całej Europy, jeśli zabraknie cegieł ludzkich sumień wypalonych w ogniu Ewangelii, połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej, będącej owocem miłości Boga?”
Mając na uwadze to papieskie nauczanie, lepiej możemy zdać sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa w obecnym momencie naszej najnowszej historii. Dlatego bardzo zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem.
Modląc się do Boga – za wstawiennictwem świętych Patronów Europy i Polski – o dobrą przyszłość Europy, a także o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny, z serca Wam błogosławimy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
Jasna Góra, 2 maja 2019 roku

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Benedykta w Tychach, siedziba: Tychy, Nałkowskiej 19.