16

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

PLAN WIZYTACJI KANONICZNEJ
W PARAFII ŚW. BENEDYKTA OPATA
W TYCHACH

                           WIZYTATOR:

J.E. KS. BP GRZEGORZ OLSZOWSKI

piątek 29 marca 2019

– spotkania w Ośrodku Benedictus
11.00 Świetlica Terapeutyczna
11.30 Stowarzyszenie Trzeźwość Życia
12.00 Świetlica Środowiskowa
12.30 obiad z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 35 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Matki Teresy z Kalkuty i Technikum TEB Edukacja i Przedszkola „JEDYNKA”
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i spotkanie ze wspólnotami Żywego Różańca, Bractwa Szkaplerznego, Katechezy Dorosłych, modlących się w intencji Hospicjum.
15.45 spotkanie z ks. prałatem Franciszkiem Resiakiem
16.30 spotkanie z dziećmi
17.45 w kościele rozpoczyna się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na probostwie spotkanie z księżmi dekanatu Tychy Nowe z ks. biskupem.
18.30 Uroczyste liturgiczne przywitanie, sprawozdanie z życia parafii od ostatniej wizytacji i Msza Święta na rozpoczęcie wizytacji w intencji wszystkich wspólnot i parafian.
- po Mszy spotkanie młodzieżą naszej parafii oraz z wspólnotą grupy Benedykt oraz młodzieżą z grupy 20+
- kolacja z katechetami, organistą, kościelnymi, szafarzami i rozmowy z księżmi posługującymi w parafii.

niedziela 31 marca 2019
- Msze Święte z kazaniem o godzinie 8.00, 9.30
- oraz o godzinie 11.00 Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania.

- po Mszy obiad i rozmowy z księżmi posługującymi w parafii, podpisanie ksiąg i
dokumentów
- 14.00 odwiedziny rodziny w domu chorego
- 14.30 spotkanie z Radą Parafialną

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   24.03.2019r.

  • Dzisiaj obchodzimy III Niedzielę Wielkiego Postu. Wchodzimy powoli w czas wizytacji kanonicznej naszej parafii – witamy w naszej wspólnocie ks. dra Grzegorza Śmiecińskiego, sekretarza i rzecznika Metropolity Katowickiego abpa Wiktora Skworca. W dniu dzisiejszym głosi w naszej parafii kazania. Kolekta jest przeznaczona na budowę Domu Pielgrzyma „Nazaret” w Piekarach Śląskich.
  • W najbliższy piątek przywitamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. bpa Grzegorza Olszowskiego, który przeprowadzi wizytację kanoniczną naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszy Świętej w piątek o godzinie 18.30 sprawowanej w intencji naszej parafii. Niech nasza obecność będzie wyrazem wiary i przywiązania do Kościoła Świętego, ale także wyrazem szacunku wobec czcigodnego gościa - bpa Grzegorza.
  • Przeżywamy czas Wielkiego Postu - zapraszamy gorąco do udziały w Drodze Krzyżowej – w piątki o godzinie 17.45 oraz w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godzinie 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Po Mszach będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego a nienarodzonego. Polaga to na codziennym odmawianiu przez 9 miesięcy modlitwy w intencji jednego konkretnego dziecka. Zachęcamy do właczenia się w modlitwę w obronie życia.
  • We wtorek zachęcamy od godziny 17.00 do adoracji Najświętszego Sakramentu, natomiast o godzinie 18.00 odprawiamy nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
  • W środę o godzinie 18.00 odprawiamy nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej, o godzinie 19.15 odbędzie się próba odbędzie się przed bierzmowaniem, na którą zapraszamy także świadków bierzmowania.
  • W czwartek o godzinie 17.45 odmawiamy różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania.
  • Dzieci zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową i spotkanie z biskupem o godzinie 16.30.
  • W zakrystii i w kancelarii parafialnej są do nabycia paschaliki w cenie 6 zł. Nie tylko przydadzą się podczas Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę ale również zapalamy je podczas wielkanocnego posiłku.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Benedykta w Tychach, siedziba: Tychy, Nałkowskiej 19.