Pielgrzymka 2020 rok

W OBECNEJ SYTUACJI EPIDEMII JESTEŚMY W KONTAKCIE Z BIUREM PODRÓŻY.

NA CHWILĘ OBECNĄ WYJAZD PRZESUWAMY NA PODOBNY TERMIN W PRZYSZŁYM ROKU.

 

 

 

SANKT PETERSBURG
pielgrzymka

autokarowo promowa
Termin: WRZESIEŃ 2021 ROKU

Sankt Petersburg - nazwany inaczej Wenecją Północy. Położony jest na ponad czterdziestu wyspach, które łączy ze sobą około 400 mostów. Miasto przecina 90 rzek. Założone zostało w 1703 roku, jako wynik szalonego pomysłu Cara Piotra I, aby zbudować miasto na bagnach, które zbliży Rosję do zachodu. Dzisiaj miasto Sankt Petersburg nazywane jest najbardziej europejskim miastem w Rosji.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:
Dzień 1:

Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach południowych. Nocny przejazd do TALLINA.
Dzień 2:

Przyjazd do TALLINA. Spotkanie z przewodnikiem. i piesze zwiedzanie miasta. Zobaczymy: Górne Miasto - Zamek Toompea z basztą Pikk Herman, sobór Aleksandra Newskiego, katedra Marii Panny Toomkirik, udamy się do punktu widokowego na Dolne Miasto. Kolejno zwiedzanie Dolnego Miasta - ulica Krótka i Długa Nóżka, rynek z ratuszem i apteką Ratuszową, malownicze średniowieczne zaułki, kamienice cechowe i gildii, Trzy Siostry, kościół Św. Olafa, baszta Gruba Małgorzata. W trakcie zwiedzania Msza Św. Przejazd do hotelu w okolicy Tallinna, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zaokrętowanie na prom i 2 godzinny rejs do HELSINEK. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Przejazd pod stadion olimpijski będący głównym obiektem letnich igrzysk w 1952 r., Zobaczymy również Park Sibeliusa ze słynnym pomnikiem oraz budynek filharmonii. Następnie autokarem podjedziemy w okolicę Temppeliaukio - słynnego Kościoła Skalnego – zwiedzanie kościoła. Dalej zwiedzanie centrum: Plac Senacki z pomnikiem cara Aleksandra II, katedra luterańska, siedziba premiera i uniwersytetu. Wizyta w Soborze Uspieńskim. W trakcie zwiedzania Msza Św. Następnie przejazd na promowisko. Zaokrętowanie na prom i wypłynięcie nocnym rejsem do Petersburga. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 4:

Śniadanie na promie. Przypłynięcie do SANKT PETERSBURGA. Zwiedzanie miasta. Spacer po najdłuższej i najbardziej reprezentacyjnej ulicy SANKT PETERSBURGA - Newskim Prospekcie. Jest to główna arteria Petersburga, powstała w czasach Piotra Wielkiego. Ciągnie się na długości 4,5 km. Zobaczymy między innymi: Dom Knigi, monument Katarzyny II, Grand Hotel Europa czy Kościół św. Katarzyny, w którym przez wiele lat znajdował się grób Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej, której data powstania wyznacza jednocześnie datę początku istnienia miasta Sankt Petersburg. W obrębie Twierdzy znajduje się również Sobór św. Piotra i Pawła – czyli miejsce pochówku carów (m. in. Piotra I, Katarzyny II, Mikołaja II). Po zwiedzaniu chwila czasu wolnego (możliwość zakupu tradycyjnych rosyjskich produktów. Polecamy „płatki” - duże chusty, malowane w tradycyjne wzory kwiatowe), matrioszki, jajka faberge czy maskotki Czeburaszki). W trakcie zwiedzania Msza Św. Obiadokolacja w restauracji przy akompaniamencie muzyki. Przejazd do hotelu - zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie. Przejazd do Wielkiego Pałacu Peterhof. Fontanny-pułapki czy sprytne fontanny, strzelające strumieniami wody w określonych odstępach czasu, cztery wielkie kaskadowe fontanny w kształcie schodów spływają w dół zielonych tarasów, które stanowią piedestał dla usytuowanego na wzgórzu pałacu. To tylko niektóre z atrakcji, jakie kryje Dwór Piotra. Na zakończenie dnia, przejazd do Carskiego Sioła – letniej rezydencji carów, którą szczególnie upodobała sobie Katarzyna II. Carskie Sioło słynie między innymi z „ósmego cudu świata” - czyli Bursztynowej Komnaty. Obecnie podziwia się jedynie jej rekonstrukcję. W trakcie zwiedzania Msza Św . Obiadokolacja w restauracji w mieście. Powrót do hotelu. Około godziny 23:30 wyjazd na nocne zwiedzanie miasta z podziwianiem zwodzonych mostów, będących niewatpliwie wizytówką Sankt Petersburga. Nocleg.
Dzień 6:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Ciąg dalszy zwiedzania miasta Cara Piotra I. Zobaczymy: Plac św. Izaaka z pomnikiem Mikołaja I, pomnik Piotra I, sobór św. Izaaka, krążownik Aurora, z którego wystrzał został uznany za początek rewolucji październikowej, sobór Św. Trójcy - Ławra Aleksandra Newskiego itd. W trakcie zwiedzania Msza Św. W godzinach popołudniowych przejazd na promowisko. Zaokrętowanie na prom. Wypłynięcie do TALLINA. Obiadokolacja na promie. Nocleg
Dzień 7:

Śniadanie na promie. Przypłynięcie do TALLINA. Przejazd do RYGI. Udział we Mszy Św. Następnie spotkanie z przewodnikiem oraz zwiedzanie miasta: najpierw ryska secesja- spacer tzw. Szlakiem Ryskich Klejnotów Art. Nouveau, Pomnik Wolności - symbol niepodległości, Łotewska Opera Narodowa, ryska starówka - Mała i Duża Gildia, Koci Dom, pozostałości fortyfikacji - Baszta Prochowa, Brama Szwedzka, Trzej Bracia, katedra luterańska, rynek z Domem Bractwa Czarnogłowych i Domem Wagi, kościół luterański św. Piotra. Po zwiedzaniu obiad i wyjazd w drogę powrotną do Polski
Dzień 8:

Przyjazd do kraju i zakończenie pielgrzymki w godzinach południowych.

CENA: 2850 zł/os. (grupa 50 uczestników - dotyczy 2020 roku)


Cena zawiera:
• transport: przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja, barek);
• przeprawy promowe Tallin – Helsinki, Helsinki – Petersburg, Petersburg - Tallin
• zakwaterowanie: 5 noclegów, w tym jeden w Tallinie, dwa na promie i dwa w hotelu w Petersburgu
• wyżywienie: 2 x dziennie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, obiad w drodze powrotnej w Rydze
• opiekę pilota na całej trasie wycieczki;
• ubezpieczenie KL (koszty leczenia) i CP (leczenie chorób przewlekłych) 15 000 Euro, NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) 15 000 zł, oraz bagaż 1000 zł SIGNAL IDUNA Polska S.A. za granicą
• składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
• rezerwację Mszy Św
Cena nie zawiera:
• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opieki lokalnych przewodników podczas zwiedzania Tallina, Helsinek, Sankt Petersburga i Rygi, zestawów audio guide dla każdego uczestnika – dopłata 120 euro/os.

 

UWAGI:
• dokumentem upoważniającym do przekroczenia granicy z Rosją jest PASZPORT - ważny minimum 6 miesięcy
• sugerujemy wymianę waluty na ruble w kraju
• dopłata do pokoju 1 osobowego w Petersburgu i Tallinie 420 zł/os.
• dopłata do kabiny 1 osobowej na promach – 420 zł/os.

 

Pielgrzymkę realizujemy - podobnie jak poprzednią ,Śladami Świętego Benedykta - przy współpracy z Biurem Podrózy VERO TRAVEL z Opola.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Benedykta w Tychach, siedziba: Tychy, Nałkowskiej 19.