16

PIELGRZYMKA

PIELGRZYMKA DO LOURDES

PRAGA- ARS- PARAY LE MONIAL- LOURDES-
AVIGNON- LA SALETTE- EINSIEDELN

 

TERMIN: 20 – 28.05.2023

PROGRAM RAMOWY:

DZIEŃ 1(19/20.05, piątek/sobota): Wyjazd pielgrzymów o godz. 2:00 w nocy. Przejazd do PRAGI. Udział we Mszy św. na rozpoczęcie wspólnego pielgrzymowania w sanktuarium Praskiego Dzieciątka Jezus. Modlitwa przed cudowną figurką, która przedstawia Pana Jezusa w wieku mniej więcej trzech lat. Łaskami słynący wizerunek został wyrzeźbiony w drewnie i pokryty woskiem. Wyobraża Dziecko o pięknej twarzyczce, które prawą dłoń unosi w geście błogosławieństwa, w lewej zaś trzyma kulę symbolizującą świat. Dziecię ubrane jest w białą koszulkę, na którą nakłada się - stosownie do okresu liturgicznego - jedną z ponad 70 szat. Wśród nich są ubiory pochodzące z odległych krajów, takich jak Chiny, Wietnam, Filipiny czy Stany Zjednoczone. Szaty Dzieciątka są bogato dekorowane. Ozdobiono je perłami i granatami, a także srebrem i złotem. Krótki spacer po Pradze. Przejazd do hotelu na terenie Niemiec. Zakwaterowanie, obiadokolacja i 1 nocleg.

 

DZIEŃ 2 (21.05, niedziela): Po śniadaniu przejazd ARS. Nawiedzenie grobu św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Udział we Mszy św. Nawiedzenie kaplicy „Serca”, kaplicy świec oraz pomieszczeń będących probostwem Świętego. Modlitwa przy relikwiach św. Vianneya, którego ciało nie zostało dotknięte pośmiertnym zniszczeniem. Zakwaterowanie w hotelu lub domu pielgrzyma. Obiadokolacja i 2 nocleg.

 

DZIEŃ 3 (22.05, poniedziałek): Po śniadaniu przejazd do PARAY – LE – MONIAL. Udział we Mszy św. w sanktuarium, gdzie wyjątkową rolę w życiu św. Małgorzaty Marii odegrały cztery objawienia zwane wielkimi. Jezus ukazywał się jej już wcześniej, lecz w latach 1673-1675 w zakonie Sióstr Nawiedzenia w Paray-le-Monial czterokrotnie objawił się z zamiarem przybliżenia istoty kultu swego Serca. Zbawiciel życzył sobie, by czczono Je jako symbol Jego nieskończonej miłości do ludzi i Apostołce powierzył specjalną misję. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i 3 nocleg

DZIEŃ 4 (23.05, wtorek): Śniadanie. Przejazd do LOURDES. Zakwaterowanie w hotelu. Udział we Mszy św. Obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji ze świecami i 4 nocleg.

 

DZIEŃ 5 (24.05, środa): Po śniadaniu całodzienny pobyt w LOURDES. Spacer śladami św. Bernadetty (Dom rodzinny, kościół Serca Jezusowego- miejsce chrztu Świętej, Cachot). Modlitwa i pobyt w Sanktuarium, gdzie Pielgrzymi mogą w skupieniu i bez pośpiechu uczestniczyć w uroczystościach religijnych. Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja, udział w procesji ze świecami i 5 nocleg.

 

DZIEŃ 6 (25.05, czwartek): Wczesne śniadanie, przejazd do Prowansji, do AVIGNON – miasta o bogatej historii otoczonego murem obronnym, W XIV wieku papieże przenieśli się tutaj z Rzymu na życzenie króla Filipa IV Pięknego. Awinion był ośrodkiem religii przez prawie 70 lat. Do dnia dzisiejszego istnieje przepiękny pałac Palais des Papes. Budynek urzeka swym pięknem na zewnątrz a także w środku. Turyści podziwiają zaciszne krużganki, korytarze, komnaty. W programie również: Katedra Notre Dame, Most St. Benezet z XIV- zwany mostem złamanym. Czas wolny na zakup regionalnych produktów: olejki zapachowe, naturalne mydełka, kosmetyki na bazie lawendy, wyroby z porcelany. Przejazd do Sanktuarium LA SALETTE, które jest usytuowane w Alpach Izerskich na wysokości 1600 m. n.p.m. Zakwaterowanie w domu pielgrzyma. Udział we Mszy św. Obiadokolacja i 6 nocleg.

 

DZIEŃ 7 (26.05, piątek): Po śniadaniu pobyt w LA SALETTE. Zapoznanie się z historią objawień Pięknej Pani – Pojednawczyni Grzeszników, która we wrześniu 1846 roku objawiła się dwom ubogim dzieciom: Melanii i Maksyminowi. Sanktuarium w La Salette obfituje w uzdrowienia duchowe. Mimo swojej surowości jest oazą wyciszenia i zadumy. Czas wolny na odpoczynek i prywatną modlitwę w otoczeniu majestatycznych alpejskich widoków. Około południa lunch. Przejazd w okolice Genewy na kolację i 7 nocleg.

 

DZIEŃ 8 (27.05, sobota): Po śniadaniu przejazd do EINSIEDELN. Pobyt w największym Sanktuarium Maryjnym w Szwajcarii, zwanym "Szwajcarską Częstochową". Nawiedzenie klasztoru benedyktynów, w którym znajduje się kaplica zbudowana z czarnego marmuru na miejscu poprzedniej skromnej kapliczki. W jej wnętrzu znajduje się figurka Czarnej Madonny, do której co roku przyjeżdża wiele tysięcy pielgrzymów. Figurka Czarnej Madonny pochodzi z XV wieku, wykonana została z drzewa gruszowego i swój kolor zawdzięcza sadzom i dymowi ze świec. Gdy w XIX wieku została poddana renowacji i oczyszczono ją, wierni przeżyli szok, gdy zobaczyli oryginalne kolory figurki. Dlatego bardzo szybko twarz i ręce zostały pokryte czarną farbą. Czas wolny na indywidualną modlitwę przed łaskami słynącym wizerunkiem. Udział we Mszy św. na zakończenie wspólnego pielgrzymowania. Obiadokolacja w restauracji. Nocny przejazd do kraju.

 

DZIEŃ 9 (28.05, niedziela): Powrót do miejsca wyjazdu w godzinach porannych.

 

ZATEM, POTRZEBNE JEST TYLKO 5 DNI URLOPU!!!

 

Cena: 3.150zł/ os. (DLA GRUPY MIN. 46 OSÓB)
Cena: 3.300 zł/ os. (DLA GRUPY 40 - 45 OSÓB)

+ 70€ na koszty programowe
(bilety wstępu, przewodnicy, słuchawki, opłaty rezerwacyjne)

 

Cena obejmuje:
- ZAKWATEROWANIE: 7 noclegów w hotelach 2*/3* lub domach pielgrzyma (w La Salette) Pokoje 2- osobowe z łazienkami;
- TRANSPORT: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, mini barek, DVD, WC);
- WYŻYWIENIE 2x dziennie: 7 śniadań, 8 obiadokolacji, 1 lunch;
- OPIEKĘ PILOTA na całej trasie;
- OPIEKĘ KAPŁANA;
- REZERWACJE MSZY ŚW.
- UBEZPIECZENIE: KL (koszty leczenia), w tym CP (leczenie chorób przewlekłych) 10000 Euro, NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) 15000 zł, oraz bagaż 1000 zł firmy SIGNAL IDUNA;
- ŚPIEWNIK PIELGRZYMA;
- SKŁADKI NA Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Uwagi:
- program wyjazdu jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot.
- codziennie planowana jest Msza Św.
- dopłata do pokoju 1- osobowego 800 zł.

Opcjonalnie proponujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów imprezy (koszty rezygnacji),
działającego również w przypadku rezygnacji z tytułu zachorowania na COVID-19, oraz z tytułu
nałożenia kwarantanny na podróżnego: składka 5,5% ceny wyjazdu w wersji standard lub 7% z
chorobami przewlekłymi.
Osoby, które chcą skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia, proszone są o zgłoszenie tego
faktu w momencie zapisu na pielgrzymkę.

 

 

 

 

Pielgrzymkę organizuje dla nas

Biuro Podróży VERO TRAVEL

45-075 Opole, ul. Krakowska 37

Przedstawiciel na Śląsk:

tel. kom. 602526316

e-mail: ruda.domino@verotravel.pl

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Benedykta w Tychach, siedziba: Tychy, Nałkowskiej 19.