Pielgrzymka Śladami św. Benedykta

PIELGRZYMKA PARAFIALNA DO WŁOCH

 

Śladami św. Benedykta

Termin:21.09 – 30.09.2019

 

1 dzień (21.09, sobota):

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach rannych. Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch. Planowane postoje co 3,4 godziny zgodnie z rozkładem pracy kierowców. Po drodze postój w MARIA TROST w okolicy Grazu. Zwiedzanie barokowej świątyni, którą papież Jan Paweł II wyniósł do godności Bazyliki Mniejszej w 1999 roku. Świątynia majestatycznie wznosi się nad miastem w otoczeniu gór. Zapoznanie się historią miejsca. Modlitwa przed cudowną figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem. Udział we Mszy św. na rozpoczęcie wspólnego pielgrzymowania. Przejazd do Włoch i zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, 1 nocleg.

 

2 dzień (22.09, niedziela):

Śniadanie. Przejazd do PADWY. Zwiedzanie miasta. Nawiedzenie bazyliki św. Antoniego (il Santo). Modlitwa przy grobie świętego, spacer po mieście: skwer Prato della Valle z posągami zasłużonych postaci miasta. Nawiedzenie bazyliki św. Justyny – patronki Padwy z grobem św. Łukasza Ewangelisty. Udział we Mszy św. Nawiedzenie sanktuarium św. Leopolda Mandića – Patrona Spowiedników i Penitentów. Czas na prywatną modlitwę i zakup pamiątek i lokalnych produktów. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja. 2 nocleg.

 

3 dzień (23.09, poniedziałek):

Śniadanie. Przejazd do regionu UMBRIA- do ASYŻU. Nawiedzenie Porcjunkuli – Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej z kaplicą wzniesioną w miejscu śmierci św. Franciszka w Asyżu Dolnym. Następnie nawiedzenie miejsc związanych z życiem i kultem św. Franciszka. Zwiedzenie Bazyliki św. Franciszka: część górną z freskami Giotta oraz część dolną, w której znajduje się krypta z grobem świętego. Udział we Mszy św. Przespacerujemy do Bazyliki św. Klary, założycielki klasztoru klarysek i patronki telewizji. Modlitwa przy grobie świętej oraz w kaplicy z cudownym krzyżem San Damiano, przed którym św. Franciszek usłyszał znamienne słowa; „Franciszku, napraw mój Kościół”. Przejazd do NURSJI. Nawiedzenie miasta, gdzie urodził się św. Benedykt. Następnie, przejazd do CASCIA – miejsca, gdzie św. Rita wstąpiła do klasztoru św. Marii Magdaleny. Zapoznanie się z historią miejsca. Modlitwa przy grobie Świętej, która uchodzi za Patronkę spraw beznadziejnych. Odebranie relikwii Świętej do publicznej czci w kościele parafialnym. Zakwaterowanie, obiadokolacja i 3 nocleg.

 

4 dzień (24.09, wtorek):

Śniadanie. Przejazd do WATYKANU. Nawiedzenie bazyliki św. Piotra. Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Następnie przejazd na Lateran. Nawiedzenie Bazyliki św. Jana, głównej katedry Biskupa Rzymu z relikwiami św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Przejście do Kaplicy św. Schodów (Santa Scala), po których – według tradycji – szedł Jezus do pałacu Piłata. W godzinach popołudniowych spacer po Rzymie antycznym: Koloseum, Fora Cesarskie. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, Obiadokolacja i 4 nocleg we Fiuggi.

 

5 dzień (25.09, środa):

Śniadanie. Przejazd do WATYKANU. Udział w Audiencji generalnej z Papieżem Franciszkiem. Czas wolny na Watykanie. Następnie dalszy spacer po Rzymie,
zobaczymy: Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek i Bazyliką św. Agnieszki, Panteon, Fontannę di Trevi. Udział we Mszy św. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i 5 nocleg we Fiuggi.

 

6 dzień (26.09, czwartek):

Śniadanie. Przejazd do SUBIACO, gdzie św. Benedykt przywędrował z pobliskiego Rzymu. Przez blisko trzy lata wiódł pustelnicze życie mieszkając w jednej z okolicznych grot. Odnaleziony, na prośbę pobliskiej wspólnoty mnichów został przełożonym ich monasteru, a w 529 roku przeniósł się na Monte Cassino, gdzie założył klasztor. Następnie przejazd na MONTE CASSINO. Nawiedzenie Opactwa Benedyktynów, gdzie niegdyś św. Benedykt napisał regułę zakonną. To ona uwieczniła jego imię. Pomogła całej ówczesnej Europie - po zamieszaniu spowodowanym upadkiem Cesarstwa Rzymskiego i po katastrofach spowodowanych „wędrówką ludów” - osiągnąć chrześcijański Ład i Pokój (Ordo et Pax). Udział we Mszy św. Następnie przejście na Cmentarz Żołnierzy Polskich. Modlitwa przy grobie gen. Andersa. Przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO. Obiadokolacja. 6 nocleg w San Giovanni.

 

7 dzień (27.09, piątek):

Śniadanie. Całodniowy pobyt w San Giovanni. Udział we Mszy św. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem i działalnością św. Ojca Pio. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Przejazd do sklepu (na życzenie grupy) z lokalnymi produktami: możliwość zakupienia oryginalnych win, makaronów, sera, ciastek, wędlin, oliwy. Obiadokolacja. Wieczorem możliwość uczestnictwa w modlitwie różańcowej w kaplicy relikwii św. Ojca Pio o godz.21.00. 7 nocleg w San Giovanni.

 

8 dzień (28.09, sobota):

Śniadanie. Przejazd na MONTE SANT'ANGELO. Nawiedzenie Niebiańskiej Bazyliki – groty uświęconej obecnością św. Michała Archanioła. (możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami). Zapoznanie się z historią objawień św. Michała. Udział we Mszy św. Czas wolny na indywidualną modlitwę, zakup pamiątek i produktów lokalnych: oliwa, makaron, wyroby ceramiczne, bakalie. Przejazd do hotelu w okolicach Rimini – możliwość wypoczynku nad morzem. Zakwaterowanie, obiadokolacja i 8 nocleg.

 

9 dzień (29.09, niedziela):

Śniadanie. Przejazd do WENECJI. Rejs kanałem Giudecca do centrum miasta. Nawiedzenie Bazyliki Św. Marka – wzorowanej na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu, spacer po mieście, zobaczymy: Piazzettę, Piazza San Marco, Pałac Dożów ( z zewnątrz), Kampanillę- dzwonnicę, spacer uroczymi uliczkami weneckimi do dzielnicy Rialto. Czas wolny na zakup produktów lokalnych (weneckie chusty, maski, wyroby ze szkła). Udział we Mszy św. na zakończenie wspólnego pielgrzymowania. Wspólny posiłek. Czas wolny na wieczorną toaletę i przygotowanie się do nocnej podróży. Tranzytowy przejazd przez Austrię i Czechy.

 

10 dzień (30.09, poniedziałek):

Powrót do Tychów w godzinach przedpołudniowych. Pożegnanie grupy. Zakończenie pielgrzymki.

 

CENA:

- 2260 zł (przy grupie 40/45 uczestników)
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalni przewodnicy, taksa klimatyczna, koszt barki w Wenecji i słuchawki tzw. Audio guidy - łącznie 90 euro (do rozliczenia przez pilota pod koniec pielgrzymki).
Cena zawiera:

- przejazd komfortowym autokarem (WC, barek, DVD, klimatyzacja); - 8 noclegów w hotelach, pokoje 2/3 osobowe z łazienkami;
- wyżywienie 2x dziennie - 8 śniadań wzmocnionych, 8 obiadokolacji, 1 posiłek w Wenecji (cena nie zawiera napoi do obiadokolacji);
- opieka pilota - przewodnika na całej trasie; - ubezpieczenie NNW, KL, CP (choroby przewlekłe), bagaż SIGNAL IDUNA S.A.
- Pakiet Pielgrzyma: śpiewnik, obrazki pamiątkowe. - Składka na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

 

ZAPISY: w kancelarii parafialnej, przy zapisie wpłacamy zaliczkę w wysokości 400 zł.

 

Pielgrzymkę organizujemy przy współpracy z: 
Biurem Podróży VERO TRAVEL 45-075 Opole, ul. Krakowska 37 tel. 77 454 45 69, 77 453 95 76

www.verotravel.pl

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Benedykta w Tychach, siedziba: Tychy, Nałkowskiej 19.