• ółążść‡

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10.09.2017r.

 • Dzisiaj obchodzimy XXIII Niedzielę Zwykła w roku liturgicznym. Kolekta jest przenaczona na potrzeby parafii. (Za tydzień kolekta specjalna na prace prowadzone w kościele).
 • Zapraszamy dzisiaj na godzinę 15.30 na niedzielne nieszpory.
 • We wtorek od 17.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu – w tym czasie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty, zaś o godzinie 18.00 odprawimy nabożeństwo do Bożego miłosierdzia.
 • We wtorek o godzinie 19.15 zapraszamy na modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji hospicjum, chorych i ich rodzin.
 • W środę przypada 13 dzień miesiąca, czyli w naszej parafii dzień fatimski. Zapraszamy do udziału o godzinie 18.30 w różańcu fatimskim ze śpiewem akatystu, zaś po tym nabożeństwie tradycyjnie jest odprawiana Msza Święta w intencji wszystkich obecnych na niej.
 • W czwartek o godzinie 17.45 odmawiamy różaniec w intencji kapłanów.
 • W czwartek o godzinie 19.15 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców, których dzieci przygotowują się do I Komunii Świętej.
 • W piątek o godzinie 16.30 Msza Święta Szkolna – zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej. W czasie tej Mszy pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów.
 • W piątek o godzinie 19.15 odbędzie się spotkanie dla młodzieży III klasy gimnazjalnej, która rozpoczyna bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania
 • Wspólnota Żywego Różańca organizuje wyjazd do Częstochowy na Uroczystość Matki Boskiej Różańcowej w dniu 1 października. Wyjazd o godzinie 7.15 z parkingu przed kościołem, koszt 25zł, zapisy w kancelarii parafialnej.
 • Zachęcamy także do udziału w Dróżkach Maryjnych za Dusze Zmarłych w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd 23 września (sobota), godzina 6.15, koszt 25 zł – zapisy w kancelarii parafialnej.
 • Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Kalita Mateusz z Tychów z Magdaleną Skubis z Tychów; Leszczyński Przemysław z Tychów z Sabiną Kulisz z Mikołowa; Pietraszek Damian z Tychów z Sandrą Bania z Tychów.

 

ZAPROSZENIE NA ŚWIĘTO BIERZMOWANYCH

16.09.2017 r.

 

Drodzy Rodzice Bierzmowanych i Świadkowie! Drodzy Bierzmowani!

Po minionych wakacjach, już na progu nowego roku szkolnego, we wspólnocie archidiecezji, parafii i rodzin chcemy wspomnieć niedawne wydarzenie w Waszym życiu, którym było spotkanie z Duchem Świętym w sakramencie bierzmowania.

Okazją do wspólnotowego wspominania tych  „wielkich rzeczy, jakich dokonał Wszechmocny” (por. Łk 1,49) będzie wspólne dziękczynienie za dar Ducha Świętego i Jego dary, które chcemy przeżyć podczas  Archidiecezjalnego Święta Bierzmowanych, zaplanowanego na sobotę, 16 września br. Bardzo serdecznie zapraszam młodzież z wszystkich parafii naszej archidiecezji, która w minionym roku szkolnym przyjęła sakrament bierzmowania. Do katedralnego wieczernika w Katowicach zapraszam także świadków bierzmowania i animatorów. Chcemy raz jeszcze wspólnie podziękować Bogu za sakrament prowadzący ku dojrzałości chrześcijańskiej i otworzyć nową kartę Waszego współdziałania z Duchem Świętymi zaangażowania w dzieło ewangelizacji.

Początek spotkania i zawiązanie wspólnoty o godz. 9.30, o 10:30 Eucharystia; następnie wspólny posiłek, gry i zabawy integracyjne oraz możliwość odwiedzenia Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

Drodzy Młodzi Przyjaciele! Serdecznie zapraszam Was do katedry w Katowicach, której patronuje Chrystus Król, a na drogę pielgrzymowania udzielam Wam błogosławieństwa: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego! Szczęść Boże!

† Wiktor Skworc

ARCYBISKUP METROPOLITA KATOWICKI

Katowice, 05.09.2017r.

 

Program spotkania przedstawia się następująco: 

  9.30 – Słowo pozdrowienia

           „Spotkanie przy źródle wiary” – celebracja znaków sakramentalnych (każdy otrzyma           pamiątkę, a grupa świecę, która powinna towarzyszyć młodzieży podczas dalszych     spotkań formacyjnych w parafii)

10.30„Spotkanie wokół Ołtarza Pana” – Eucharystia

11.45     „Radosne spotkanie młodych świadków wiary” – gry i zabawy integracyjne w grupach

- Zabawa animowana przez wodzireja

- Spotkanie z iluzjonistą (aula WTL UŚ)

- Zabawy i konkursy sprawnościowe pod kierunkiem kleryków WŚSD (np. hulajnogi, wózki górskie, gąsienica, „tania bania” itp.)

13.15„Spotkanie przy wspólnym posiłku” spotkanie młodych świadków wiary”.

 

Święta

Piątek, XXIV Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Liturgia słowa

Czytania:

 • Ewangelia:

Sonda