• ółążść‡

 

OGŁOSZENIAPARAFIALNE

24. sierpnia 2014 roku

·         Obchodzimy dziś XXI Niedzielę Zwykłą. Kolekta jest przeznaczona na utrzymanie naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

·         We wtorek od godziny 17.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej, a o godzinie 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu przypada Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej – zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św.

·         W środę o godzinie 18.00 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

·         W czwartek o godzinie 17.45 odmawiamy różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania, także z naszej parafii.

·         W piątek podczas mszy o godz. 18.30 podziękujemy Panu Bogu za 3 letnią posługę w naszej parafii ks. Grzegorza Matuszczyka. Zapraszamy na tą mszę wszystkich parafian.  

·         Zbliża się początek nowego Roku Szkolnego – chcemy przyjść z pomocą w wyposażeniu dzieci z rodzin ubogich w przybory szkolne. W kościele będzie wystawiony kosz do którego można składać takie przybory, a za tydzień po mszach panie z zespołu charytatywnego zbiorą na ten cel ofiary.

·         W sierpniu zachęcamy wiernych do trzeźwości i abstynencji. Przy chrzcielnicy na pulpicie jest wyłożona Księga Trzeźwości do której można wpisywać się deklarując krótszy czy dłuższy czas abstynencji, w którym polecamy Bogu konkretne osoby czy intencje modlitewne.

·         W ramach pomocy w dotarciu na ŚDM do Krakowa w 2016 roku młodzieży ze wschodu – jako cegiełkę – rozprowadzamy dwie płyty z dobrymi filmami dotykającymi treścią Światowych Dni Młodzieży. Szczegółowa informacja na plakacie w gablotce. Filmy do nabycia w kancelarii parafialnej i w zakrystii.

·         Już dzisiaj informujemy, że msza święta na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego dla Szkoły Podstawowej Nr 35 będzie odprawiona w poniedziałek 01. września o godz. 9.00. zapraszamy nie tylko uczniów, ale także ich rodziców i bliskich.

·         Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

 

·         Sakramentalny związek małżeński chcą zawrzeć:

- Dariusz Skamaj, Tychy i Grażyna Pyka, Radzionków.

- Krzysztof Czerwony, Tychy i Marta Walendowska, Tychy.

 

 

Święta

Imieniny:
Juliana, Stefana

Sonda