• ółążść‡

 OGŁOSZENIA   PARAFIALNE

 

20. kwietnia 2014r.

Dzisiaj NIEDZIELA WIELKANOCNA Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy na godz. 15.15 na uroczyste nieszpory wielkanocne. Rozpoczniemy je modlitwami przypadającymi na 3 dzień nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego.

  • Jutro, w PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, msze św. odprawiamy jak w niedzielę, zaś o godz. 15.15 odmówimy modlitwy przypadające na 4 dzień nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego i odprawimy nieszpory wielkanocne. Kolekta II święta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny i na KUL.

We wtorek kapłani dekanatu Tychy Nowe gromadzą się na wielkanocnym konwencie, który w tym roku odbędzie się w parafii NSPJ w Paprocanach – msza o godz. 11.00.

  • We Wtorek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś o godzinie 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia – podczas nabożeństwa modlitwy kolejnego dnia nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

We wtorek o godzinie 19.15 spotkanie dla tych, którzy pielgrzymowali w styczniu do Ziemi Świętej.

  • W środę o godzinie 18.00 nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy -  podczas nabożeństwa modlitwy kolejnego dnia nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

W czwartek o godzinie 17.45 różaniec w intencji kapłanów. Na zakończenie modlitwy kolejnego dnia nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

  • W czwartek i w piątek o godz. 7.00 będą odprawione msze za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar składanych do skarbonki.

W piątek zapraszamy wszystkie dzieci na mszę św. szkolną o godzinie 16.30, która będzie odprawiona w intencji tych dzieci, które obchodzą urodziny w marcu i w kwietniu.

  • W piątek o godzinie 18.15 modlitwy nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

W piątek o godz. 19.15 ostatnie spotkanie formacyjne dla rodziców, których dzieci przystępują do I Komunii Świętej.

  • W sobotę zapraszamy wszystkich do naszego kościoła na czuwanie modlitewne przed kanonizacją bł. Jana Pawła II – rozpocznie się o godzinie 18.00 i zakończy o godz. 21.37.

W piątek, ponieważ trwamy w Oktawie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje nas piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  • Z racji niedzielnego porządku mszy w Poniedziałek Wielkanocny nie ma porannej modlitwy różańcowej.

Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim paniom i panom, którzy ofiarnie pracowali w kościele przygotowując tę świątynię na kolejne dni Triduum Sacrum i na święta wielkanocne, podziękowanie kierujemy w stronę służby liturgicznej i pana organisty, dziękujemy szafarzom Komunii Świętej, dziękujemy kapłanom za wielogodzinną posługę w konfesjonale, ale przede wszystkim podziękowanie kierujemy do wszystkich, którzy uczestniczyli w ceremoniach i trwali na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Niech czaswielkopostnej pokuty i trwanie na modlitwie owocują dobrem w naszych domach i parafii.

  • Młodzież naszej parafii przywiozła w Niedzielę Palmową, odpaloną z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, ISKRĘ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Ten płomień podtrzymujemy w zakrystii, przynieśmy w przyszłą niedzielę świece, by tą ISKRĘ przenieść do naszych domów i rodzin.

 

Wczytywanie...

Święta

Imieniny:
Anzelma, Feliksa

Sonda